5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

Blog Article

Нарушава се хранителният режим и дори се стига до по-бързо стареене на лозите - те стават по-слабо устойчиви на студ, болести и неприятели.

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Охладеното през нощта и обрано сутрин грозде, ферментира по-трудно, затова е препоръчително за беритбата му да се използват по-топлите часове от деня.

В обратния случай започва напъпването на пъпките и хранителните вещества тръгват.

За да се получи висок добив, като същевременно се запази здравето на растенията, е необходимо да се вложат много усилия и то навреме.

Борбата с тях все по-често се води от любителите чрез почвообработки, което е по-трудно от използването на хербициди, но много по-чисто и без химия.

Много важно е, когато работим по присаждане на лозите, да правим гладки отрези с остри инструменти.

Казус: Когато подложката и калемът са с различна дебелина, което обикновено се случва при стари, измръзнали лози, се постъпва по друг начин.

Когато искате да облагородите вече съществуващо насаждение поради някаква причина, то тогава можете да изберете два начина – със зрели или пък зелени резници.

Флекси (гъвкави) резервоари за вода (питейна и дъждовна)

Торенето на лозата трябва да започне още преди засаждането лозя и, като се извършва запасяващо и припосадъчно торене.

Затова е добре да познаваме и свойствата и характеристиките на отделните видове подложки, и на почвения състав.

При традиционното използване на джибри за изваряване на ракия, се следват няколко принципа. Джибрите са причина за вкисването, затова те трябва да се отделят след ферментацията, но това правило рядко се спазва.

Когато присаждате на лозовите пръчки, е добре да фиксирате филизите, с които сте работили, на колче, така че да не бъдат нанесени повреди от вятъра или пък животни.

Report this page